مدیرعامل بانک اقتصادنوین در سیزدهمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور، هدایت نقدینگی به سمت فعالیت‌های اقتصادی مولد را زمینه‌ساز شکوفایی اقتصادی اعلام کرد.

علیرضا بلگوری به‌عنوان نخستین سخنران پانل «روش‌های تامین مالی مگاپروژه‌ها و طرح‌های بزرگ صنعتی کشور با تمرکز بر صنعت ارزش‌آفرین پتروشیمی، راهکارها و چالش‌ها» با اشاره به سیاست‌های محوری بانک اقتصادنوین به‌عنوان اولین بانک خصوصی در کشور، گفت: این بانک در دو سال گذشته بر اساس استراتژی مصوب در هیئت‌مدیره تمرکز اصلی خود را تامین مالی تولید در کشور قرار داده که در این بین صنعت پتروشیمی به‌صورت ویژه مورد توجه بوده است. تامین مالی صنعت پتروشیمی از این رو به یکی از سیاست‌های راهبردی این بانک تبدیل شد که توأمان چند ویژگی را داراست. این صنعت یکی از مزیت‌های رقابتی کشور است، از جمله صنایع پیشران در اقتصاد محسوب می‌شود و علاوه بر اشتغال‌زایی، ارزآور است و در شرایط تحریم نقش بسیار مهمی در تامین ارز برای مواد اولیه تولید و کالاهای اساسی ایفا می‌کند.
او یکی از مزیت‌های بانک اقتصادنوین در حمایت از تولید را شناخت مشتریان و زنجیره خلق ارزش در صنایع دانست و افزود: بانک اقتصادنوین با دارا بودن نیروی انسانی کارآمد و زبده با شناخت کامل مشتریان تلاش می‌کند با طراحی و به‌کارگیری ابزارهای متنوع و نوین تامین مالی به‌صورت ویژه‌ سازی شده خدمات مالی خود را به تولیدکنندگان ارائه دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *