بانک اقتصادنوین در راستای کمک به رونق تولید ملی و شکوفایی اقتصادی، بیش از ۱۰۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، این بانک یک میلیون و ۴۶ هزار و ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه ها و واحدهای اقتصادی پرداخت کرده که در این میان تامین مالی صنایع پیشران به عنوان موتور محرک اقتصاد، با هدف اشتغالزایی، رفع محرومیت از مناطق کمتر برخوردار کشور و ارزآوری در شرایط تحریمی در صدر سیاست های تامین مالی این بانک قرار گرفته است.
صنعت نفت (نفت، گازی و پالایش و پتروشیمی) بزرگ ترین و موثرترین صنعت ایران است که نقش مهمی در تامین انرژی بخش های صنعتی و خانگی دارد و حیات اغلب صنایع و گردش اقتصاد ایران وابسته به این صنعت است. از این رو این صنعت بیشترین سهم را از تسهیلات بانک اقتصادنوین به خود اختصاص داده است.
صنعت خودرو نیز که به دلیل وابستگی صنایع پسین و پیشین به‌عنوان صنعت مادر شناخته می‌شود و نقش قابل‌توجهی در بهبود شرایط اقتصادی کشور ایفا می کند رتبه دوم را در میان صنایع هدف بانک اقتصادنوین برای تامین مالی در اختیار دارد. صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی، فلزات اساسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و لوازم خانگی نیز در رتبه های بعدی از نظر تامین مالی توسط این بانک قرار دارند.
بانک اقتصادنوین حمایت از صنایع پیشران در جهت تقویت تولید ملی و اشتغال را اصلی ترین رسالت خود می داند و توانسته است در دو سال گذشته به پشتوانه اعتماد مشتریان با رشد ۳ برابری در حجم عملیات، نقش موثری در تامین مالی صنایع مولد داشته باشد.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *